Registrierung Häufig gestellte Fragen Suche Mitgliederliste Moderatoren und Administratoren Startseite 
FORUM.polonia-austria.at 100 Pytań do... zasiłek rodzinny w Austrii - familienbeihilfe Witaj! Jesteś Gościem! [rejestracja|LOGIN]
poprzedni temat Następny temat Podgląd wydruku | Wyślij kumplowi | Dodaj temat do ulubionych
Neues Thema erstellen Antwort erstellen
Autor
Artykuł [  1  2  3  4  5  ...  ›  »  ]
staho
Majster

Przystąpił: Oktober 2011
Pochodzenie:
Artykuły: 638

staho ist offline
  Antwort mit Zitat Beitrag editieren/löschen Nach weiteren Beiträge von  suchen Diesen Beitrag einem Moderator melden        IP Adresse Zum Anfang der Seite springen

Ten temat maglowaliśmy na naszym forum. Chętnie odpowiem na pytanie, ale nie robię tego niestety na tym forum.
Link do tematu:
http://polonia.coga.at/showthread.php?tid=61

Polonia Austria
Polonia w Austrii
Polacy w Austrii
Praca w Austrii

27.05.2014, 20:21 Profil von Füge  deiner Freunde-Liste hinzu Email an staho senden
iwona
Żółtodziób

Przystąpił: Mai 2014
Pochodzenie:
Artykuły: 1

iwona ist offline
  Antwort mit Zitat Beitrag editieren/löschen Nach weiteren Beiträge von  suchen Diesen Beitrag einem Moderator melden        IP Adresse Zum Anfang der Seite springen

jestem po rozwodzie z mężem , który pracuje w Austrii ja z dwójką dzieci mieszkam w Polsce gdzie jesteśmy zameldowani on pobiera zasiłek rodzinny na dzieci w Austrii . Dostał wyrównanie zaległego zasiłku za dwa lata pytanie moje czy to jest normalne że pieniądze wpływają na jego konto i on nimi dysponuje , gdy dzieci ja wychowuje i są zameldowane u mnie? ps płaci mi alimenty na dzieci w wysokości 350,00zł na jedno dziecko co jest śmieszną moim zdaniem kwotą córka ma 15 lat a syn 17 pozdrawiam i czekam na jakąś podpowiedz

27.05.2014, 19:09 Profil von Füge  deiner Freunde-Liste hinzu Email an iwona senden
Aleks1
Żółtodziób

Przystąpił: Dezember 2013
Pochodzenie:
Artykuły: 2

Aleks1 ist offline

Dzięki wielkie za odpowiedź

11.12.2013, 15:31 Profil von Füge  deiner Freunde-Liste hinzu Email an Aleks1 senden
erym
As

Przystąpił: Juni 2012
Pochodzenie: Beskidy
Artykuły: 79

erym ist offline

oczywiscie narzeczony jest ojcem coreczki

zapraszam na http://polonia.coga.at/

09.12.2013, 20:51 Profil von Füge  deiner Freunde-Liste hinzu Email an erym senden
staho
Majster

Pochodzenie:

staho ist offline

Zitat:
Oryginał od Aleks1
Witam serdecznie, mam pytanko...moze ktos bedzie wstanie mi pomoc A mianowicie, mój narzeczony pracuje legalnie w Wiedniu i ma tam meldunek, ja z córeczką jestem w Polsce i zameldowane jestesmy narazie u rodziców ( mieszkamy na wynajmowanym mieszkanku ) Ja obecnie jestem na macierzyńskim i zasiłku w Polsce nie pobieram gdyż moje dochody przekroczyly prog. Chcialam zapytac czy nalezy sie narzeczonemu zasilek w Austrii jesli nie jestesmy jeszcze po slubie i nie mamy wspolnego meldunku? Czy np. wystarczy zameldowac coreczka w Austii przy narzeczonym? Z gory dziekuje pieknie za pomoc

Moim zdaniem tak. Niech ojciec pobierze wniosek o Familienbeihilfe, wypełni i złoży w Finanzamcie razem z koniecznymi dokumentami jak chociażby akt urodzenia w wersji niemieckojęzycznej. Potem już się samo potoczy. Jeżeli będzie brakować dokumentów zostanie powiadomiony i będzie je mógł złożyć ponownie.

Polonia Austria
Polonia w Austrii
Polacy w Austrii
Praca w Austrii

09.12.2013, 11:34 Profil von Füge  deiner Freunde-Liste hinzu Email an staho senden
Aleks1
Żółtodziób

Przystąpił: Dezember 2013
Pochodzenie:
Artykuły: 2

Aleks1 ist offline
  ZasilekAntwort mit Zitat Beitrag editieren/löschen Nach weiteren Beiträge von  suchen Diesen Beitrag einem Moderator melden        IP Adresse Zum Anfang der Seite springen

Witam serdecznie, mam pytanko...moze ktos bedzie wstanie mi pomoc A mianowicie, mój narzeczony pracuje legalnie w Wiedniu i ma tam meldunek, ja z córeczką jestem w Polsce i zameldowane jestesmy narazie u rodziców ( mieszkamy na wynajmowanym mieszkanku ) Ja obecnie jestem na macierzyńskim i zasiłku w Polsce nie pobieram gdyż moje dochody przekroczyly prog. Chcialam zapytac czy nalezy sie narzeczonemu zasilek w Austrii jesli nie jestesmy jeszcze po slubie i nie mamy wspolnego meldunku? Czy np. wystarczy zameldowac coreczka w Austii przy narzeczonym? Z gory dziekuje pieknie za pomoc

09.12.2013, 10:49 Profil von Füge  deiner Freunde-Liste hinzu Email an Aleks1 senden
renia0607
Double As

Przystąpił: April 2009
Pochodzenie:
Artykuły: 126

renia0607 ist offline

I dlatego powinno sie uczyc jezyk...
Jesli pobieralas Kinderbetreuungsgeld to jestes ubezpieczona przez GKK az do czasu ich wyczerpania Dlaczego nagle nie bylas to juz jest dobre pytanie.
Za szczepionki nie dostaje sie "Tych" pieczatek tylko za badania dziecka do bodajze 14 miesiaca. Jesli wybralas Karenz model krotszy niz 30+6 miesiaca (np 20+4 i mniej) w polowie musisz wyslac kopie pieczatek MuKiPass do GKK zeby nadal dostawac pieniadze a okolo 15 miesiaca zycia dziecka odsyla sie oryginal. Jesli tych pieczatek nie masz dostaniesz tylko polowe pieniedzy.

16.10.2013, 20:26 Profil von Füge  deiner Freunde-Liste hinzu Email an renia0607 senden Homepage von renia0607
mn.k
Żółtodziób

Przystąpił: Oktober 2013
Pochodzenie:
Artykuły: 5

mn.k ist offline

Listow nie wyrzucam, dosyc dlugo ich nie wyciagalam bo mnie nie bylo ale jedyne co znalazlam to przedluzenie familienbeihilfe. Tak jestem w WGKK.
Tylko najgorzej ze ja nie mam tych pieczatek ale mam za to daty wizyt i pieczatki szcepien w tej malej ksiazeczce bo chodzilam na kazdy termin kiedy mialam u tego lekarza socjalnego wiec teraz isc z tym do WGKK i im pokazac czy isc do tego lekarza zeby mi przybil pieczatki?

16.10.2013, 20:17 Profil von Füge  deiner Freunde-Liste hinzu Email an mn.k senden
erym
As

erym ist offline

zobacz na samym kocu MKP powinnas tam miec 5 pieczatek z data i podpisem ginekologa i 5 potwierdzen wizyt twojego dziecka. nie wiem w jakiej kasie chorych bylas wczesniej w wggk? wiec tam powinnas je doniesc? odbierasz poczte, czytasz te listy czy po prostu wyrzucasz?

16.10.2013, 19:50 Profil von Füge  deiner Freunde-Liste hinzu Email an erym senden
mn.k
Żółtodziób

Pochodzenie:

mn.k ist offline
  MKPAntwort mit Zitat Beitrag editieren/löschen Nach weiteren Beiträge von  suchen Diesen Beitrag einem Moderator melden        IP Adresse Zum Anfang der Seite springen

A gdzie to ja mam isc pokazac?
naj[ierw chodzilam do lekarza z malym i tam otrzymalam dwie takie pieczatki a pozniej skonczylo mi sie ubezpieczenie na jakis czas i ona nie mogla mnie juz przyjac i wtedy zaczelam chodzic do lekarza socjalnego do pediatry z MAG ELF i tam i maly mial juz tam 8 szczepionek i za kazdym razem byl badany ale oni mi zadnych piecztek nie dawali...

16.10.2013, 12:09 Profil von Füge  deiner Freunde-Liste hinzu Email an mn.k senden
erym
As

erym ist offline

MKP -Mutter Kind Pass...

No tak do ukonczenia przez dziecko 10 miesiaca zycia powinnas doniesc te 5 pieczatek co masz z tylu MKP, jesli robilas wszystkie badania.

14.10.2013, 14:56 Profil von Füge  deiner Freunde-Liste hinzu Email an erym senden
mn.k
Żółtodziób

Pochodzenie:

mn.k ist offline
  familienbeihilfeAntwort mit Zitat Beitrag editieren/löschen Nach weiteren Beiträge von  suchen Diesen Beitrag einem Moderator melden        IP Adresse Zum Anfang der Seite springen

A co to jest MKP? NIgdzie nie zanosilam pieczatek ale wszystkie badania i szczepionki mam na czas w MUTTER KIND PASS. Ogolnie to mieszkam caly czas tutaj tylko na lato wyjechalam do rodziny i nie zdawalam sobie sprawy z tego ze cos sie stanie.
Bylam juz w finanzamcie i tam jedyne co mi odpowiedzieli ze mam czekac...
Nie znam niestety jezyka niemieckiego i to przez to czesto mam jakies niedopowiedzenia.

Poradzicie co ja teraz mam robic???

14.10.2013, 14:00 Profil von Füge  deiner Freunde-Liste hinzu Email an mn.k senden
Darcyk_2005
Majster

Przystąpił: Februar 2013
Pochodzenie: Bielsko Biała
Artykuły: 691

Darcyk_2005 ist offline

Zitat:
Oryginał od mn.k
Mam problem...mieszkam sama z rocznym synkiem w At. Pojechalismy na cale lato do PL (3mc) w tym czasie skonczylo mi sie Familienbeihilfe no i nic nie wiedzialam bo nikt nie odbieral mojej poczty. Jak tylko przyjechalam to wyslalam formularz...Czy wiecie ile sie czeka na to zeby mi to przedluzyli a w sumie to wznowili??? Jednoczesnie zabrali mi Kinderbetreunggeld i zostalam bez pieniedzy i bez ubezpieczenia

Typowe beztroskie podejście, dlaczego nie zadbałaś o to żeby ktoś ci odbierał pocztę??
Najwyraźniej Finanzamt dowiedział się że nie przebywasz na terenie Austrii a zasiłki pobierasz, dlatego cofnęli ci pieniądze. Radziłbym zgłosić się do nich i znaleźć jakieś realne wytłumaczenie na to co robiłaś przez 3 miesiące i raczej nie proponuje ci tłumaczenia że byłaś w Polsce, twoim ośrodkiem życia jest Austria i tu dostajesz pieniądze, jeśli tu nie mieszkasz to nie możesz pobierać zasiłku (tak widzi to finanzamt), będzie dobrze jeśli nie każą ci oddać pieniędzy wypłaconych do teraz, bo i taka możliwość jest.

Nowe Forum polskiej polonii w Austrii

HEMIK ZAPRASZA

13.10.2013, 22:07 Profil von Füge  deiner Freunde-Liste hinzu Email an Darcyk_2005 senden
erym
As

erym ist offline

najlepiej byloby zadzwonic i zapytac, a do kasy chorych pieczatki z MKP zanioslas?

13.10.2013, 21:44 Profil von Füge  deiner Freunde-Liste hinzu Email an erym senden
mn.k
Żółtodziób

Pochodzenie:

mn.k ist offline
  wniosek o rodzinnyAntwort mit Zitat Beitrag editieren/löschen Nach weiteren Beiträge von  suchen Diesen Beitrag einem Moderator melden        IP Adresse Zum Anfang der Seite springen

A wystarczy jak wyslalam im sam wniosek czy powinnam doslac rowniez reszte dokumentow (meldezettel, akt urodzenia itp)?

13.10.2013, 16:00 Profil von Füge  deiner Freunde-Liste hinzu Email an mn.k senden
malutka36
Szeregowiec

Pochodzenie:
Artykuły: 34

malutka36 ist offline

My dostalismy rodzinne we wrzesniu, za miesiac wrzesien, czyli 375 euro na dwoje dzieci, natomiast
nowy wniosek zlozylismy i czekalismy na wyrownanie ok 3 tyg. Takze mysle ze to nawet szybko, jak na ICH realia

13.10.2013, 12:56 Profil von Füge  deiner Freunde-Liste hinzu Email an malutka36 senden
mn.k
Żółtodziób

Pochodzenie:

mn.k ist offline
  familiAntwort mit Zitat Beitrag editieren/löschen Nach weiteren Beiträge von  suchen Diesen Beitrag einem Moderator melden        IP Adresse Zum Anfang der Seite springen

Mam problem...mieszkam sama z rocznym synkiem w At. Pojechalismy na cale lato do PL (3mc) w tym czasie skonczylo mi sie Familienbeihilfe no i nic nie wiedzialam bo nikt nie odbieral mojej poczty. Jak tylko przyjechalam to wyslalam formularz...Czy wiecie ile sie czeka na to zeby mi to przedluzyli a w sumie to wznowili??? Jednoczesnie zabrali mi Kinderbetreunggeld i zostalam bez pieniedzy i bez ubezpieczenia

12.10.2013, 23:37 Profil von Füge  deiner Freunde-Liste hinzu Email an mn.k senden
staho
Majster

Pochodzenie:

staho ist offline

Zitat:
Oryginał od pauluska_s
Okazalo sie ze musze ponownie zlozyc wniosek na moje pierwsze dziecko, i moglibyscie mi powiedziec jakie papiery musze złozyc?

1. Podanie

2. Akt urodzenia oczywiście po niemiecku

3. Meldenzettel Twój, dziecka, męża

4. Anmeldebescheinigung Twój, dziecka, męża

Być może w pewnych okolicznościach dokumenty męża nie będą konieczne, ale jeżeli są to warto zabrać mimo wszystko.

Polonia Austria
Polonia w Austrii
Polacy w Austrii
Praca w Austrii

Ten artykuł byl edytowany przez: staho dnia 24.07.2013, 14:20 .

24.07.2013, 14:19 Profil von Füge  deiner Freunde-Liste hinzu Email an staho senden
pauluska_s
Młodzik

Przystąpił: März 2013
Pochodzenie:
Artykuły: 24

pauluska_s ist offline

Okazalo sie ze musze ponownie zlozyc wniosek na moje pierwsze dziecko, i moglibyscie mi powiedziec jakie papiery musze złozyc?

24.07.2013, 13:10 Profil von Füge  deiner Freunde-Liste hinzu Email an pauluska_s senden
staho
Majster

Pochodzenie:

staho ist offline

Zitat:
Oryginał od pauluska_s
Witam w piatek przyszlo mi potwierdzenie z finanzamtu o przyznanie rodzinnego. Przyznali mi na dwa lata od czerwca 2013 do czerwca 2015 na dwojke dzieci ale ja jestem tutaj z pierwszym dzieckiem od lipca 2012 ( drugie urodzilam w czerwcu tego roku) i za moje pierwsze dziecko zaden zwrot mi nie przyszedl. Czy ktos z panstwa tak mial? Czy moze to rozliczenie przyjdzie kiedy indziej? I jeszcze jedno FB wyplacaja co dwa miesiace, ale pieniazki wyplacane sa pod koniec drugiego czy np 1 dnia trzeciego miesiaca? Bardzo prosze o odpowiedz

Na 1sze dziecko zwrot Ci się należy, więc opcje mamy jak na mój gust 3:

1) dostaniesz wyrównanie jakoś później,

2) finanzamt się pomylił,

3) pomyliłaś się wypełniając wniosek;

Myślę, że jeden telefon do tej instytucji rozwieje wszelkie Twoje wątpliwości.

Polonia Austria
Polonia w Austrii
Polacy w Austrii
Praca w Austrii

21.07.2013, 15:38 Profil von Füge  deiner Freunde-Liste hinzu Email an staho senden
[  1  2  3  4  5  ...  ›  »  ]   poprzedni temat Następny temat
Neues Thema erstellen Antwort erstellen
Przeskocz do:

FORUM Polonii Austriackiej - http://forum.polonia-austria.at (c) 2002-2003