Registrierung Häufig gestellte Fragen Suche Mitgliederliste Moderatoren und Administratoren Startseite 
FORUM.polonia-austria.at 100 Pytań do... zasiłek rodzinny w Austrii - familienbeihilfe Witaj! Jesteś Gościem! [rejestracja|LOGIN]
poprzedni temat Następny temat Podgląd wydruku | Wyślij kumplowi | Dodaj temat do ulubionych
Neues Thema erstellen Antwort erstellen
Autor
Artykuł [  «  ‹  1  2  3  4  5  ›  »  ]
renia0607
Double As

Przystąpił: April 2009
Pochodzenie:
Artykuły: 126

renia0607 ist offline
  Antwort mit Zitat Beitrag editieren/löschen Nach weiteren Beiträge von  suchen Diesen Beitrag einem Moderator melden        IP Adresse Zum Anfang der Seite springen

Zitat:
Oryginał od renia0607
Zitat:
Oryginał od mrousse
Praca nie jest problemem, zatrudnienie
chodzilo o to , ze chcialabym wiedziec , jaki jest okres minimum zatrudnienia, tak zeby przyslugiwaly mi te prawa , i chodzi o te , ktore nie sa zalezne od wysokosci dochodow ) bo moj przyszly maz ma wysokie) no chyba ze to dotyczyloby tego mojego zatrudnienia ktorego sie podejme na ten okres
pytam na tym forum bo jestem niecierpliwa i nie wiem czy musze sie streszczac (chodzi o ten okres zatrudnienia),a jestem w Pl , i dopiero jak wrocimy to moj maz pogada ze swoim ksiegowym i bedzie wszystko wiedzial, ale ja myslalam ze na forum dowiem sie na juz .
wiec ponawiam pytanie , ile czasu powinnam byc zatrudniona by otrzymywac wszystkie dodatki na dziecko, i czy wysokosc urlopu wychowawczego zalezy od wczesniejszych zarobkow, czy jest stala ?
szkoda, zeby przez moje lenistwo mnie ominely.

3 miesiace aby otrzymywac muterschutzgeld (8 tyg przed i 8 tygodni po porodzie-zalezy od zarobkow)
pozniej wybierasz sobie jeden z Karenz wariantow niezalazny od wczesniejszych zarobkow

http://www.arbeiterkammer.at/online/kind...13.html#E324222

05.06.2011, 21:10 Profil von Füge  deiner Freunde-Liste hinzu Email an renia0607 senden Homepage von renia0607
renia0607
Double As

Pochodzenie:

renia0607 ist offline
  Antwort mit Zitat Beitrag editieren/löschen Nach weiteren Beiträge von  suchen Diesen Beitrag einem Moderator melden        IP Adresse Zum Anfang der Seite springen

Zitat:
Oryginał od mrousse
chodzilo o to , ze chcialabym wiedziec , jaki jest okres minimum zatrudnienia, tak zeby przyslugiwaly mi te prawa , i chodzi o te , ktore nie sa zalezne od wysokosci dochodow ) bo moj przyszly maz ma wysokie) no chyba ze to dotyczyloby tego mojego zatrudnienia ktorego sie podejme na ten okres
pytam na tym forum bo jestem niecierpliwa i nie wiem czy musze sie streszczac (chodzi o ten okres zatrudnienia),a jestem w Pl , i dopiero jak wrocimy to moj maz pogada ze swoim ksiegowym i bedzie wszystko wiedzial, ale ja myslalam ze na forum dowiem sie na juz .
wiec ponawiam pytanie , ile czasu powinnam byc zatrudniona by otrzymywac wszystkie dodatki na dziecko, i czy wysokosc urlopu wychowawczego zalezy od wczesniejszych zarobkow, czy jest stala ?

3 miesiace aby otrzymywac muterschutzgeld (8 tyg przed i 8 tygodni po porodzie-zalezy od zarobkow)
pozniej wybierasz sobie jeden z Karenz wariantow

http://www.arbeiterkammer.at/online/kind...13.html#E324222

05.06.2011, 21:09 Profil von Füge  deiner Freunde-Liste hinzu Email an renia0607 senden Homepage von renia0607
renia0607
Double As

Pochodzenie:

renia0607 ist offline

... Ten fakt moze ukryc popiero jak bedzie zameldowana mozesz zaniesc zaswiadczenie ze jestes w ciazy i pracodawca nie moze cie zwolnic
Kinderbetreuungsgeld ci przysluguje niezaleznie ile twoj nazeczony ( czy pozniej maz zarabia ) tylko ty musisz pozniej uwazac jesli wrocisz do pracy podczas pobierania pieniedzy zeby nie zarabiac wiecej niz 16 tys .
Familienbeihilfe mozesz tez na siebie pobierac wtedy wasze zarobki jak sie nie myle nie moga przekraczac 55 tys ( nie wliczajac KBG )

05.06.2011, 21:02 Profil von Füge  deiner Freunde-Liste hinzu Email an renia0607 senden Homepage von renia0607
mrousse
Szeregowiec

Przystąpił: Juni 2011
Pochodzenie:
Artykuły: 43

mrousse ist offline

05.06.2011, 20:58 Profil von Füge  deiner Freunde-Liste hinzu Email an mrousse senden
Kimat
Szeregowiec

Przystąpił: Dezember 2010
Pochodzenie:
Artykuły: 45

Kimat ist offline

Pytanie tylko, gdzie znajdziesz naiwniaka który przyjmię do pracy kobietę w ciąży??? (biorąc tymbardziej pod uwagę, że jeszcze w austrii nie pracowałaś)
Chyba, że ukryjesz ten fakt ... ?!

Ten artykuł byl edytowany przez: Kimat dnia 05.06.2011, 18:47 .

05.06.2011, 18:46 Profil von Füge  deiner Freunde-Liste hinzu Email an Kimat senden
mrousse
Szeregowiec

Pochodzenie:

mrousse ist offline

hmm, to teraz juz sie pomieszalam
chodzilo mi o to , ze chcialabym wychowywac dziecko jak najdluzej sama, tzn na wychowawczym platnym, i takie wychowawcze przyslugiwaloby mi dopiero po 3 miesiacach przepracowanych , nawet jesli wczesniej nie pracowalam w Austrii? i przysluguje kazdemu? czy jesli moj przyszly maz ma bardzo wysokie dochody to nie bede sie kwalifikowala ? bo roszinne , to wiem, ze moze on pobierac, co drugi miesiac ok 200 € , prawda ?
wczesniej sie tym wogole nie interesowalam, a teraz to tysiac pytan
Dzieki za odpowiedzi i podpowiedzi
Ps:
Chodzi o to ze to wczesna ciaza, czuje sie swietnie, i mam mozliwosc pojscia do pracy, i zastanawiam sie jak to najlepiej rozwiazac, bo pomimo ze moj maz zarabia dobrze, to kaski zawsze malo i nie chcialabym z niewiedzy stracic platny wychowawczy, skoro i tak bede w domu z dzieckiem.

05.06.2011, 18:00 Profil von Füge  deiner Freunde-Liste hinzu Email an mrousse senden
renia0607
Double As

Pochodzenie:

renia0607 ist offline

ale tu chodzi raczej o prace podczas ciazy wiec lepiej zeby poszla do pracy jesli sie uda bo wtedy wyjdzie lepiej finansowo jesli chodzi o mutterschutzgeld
16.000 netto podczas pobiernia kinderbetreuungsgeld w roku

04.06.2011, 22:46 Profil von Füge  deiner Freunde-Liste hinzu Email an renia0607 senden Homepage von renia0607
unitral
Tripple As

Przystąpił: Mai 2009
Pochodzenie:
Artykuły: 187

unitral ist offline

Lepiej w sumie Żebyś nie pracowała, bo jak przekroczysz pewne dochody (16.000€ brutto/rok) to nie dostaniesz pieniędzy, albo potem je oddasz.
I nie zapomnij że pieniądze pobiera się na rodzica który nie pracuje lub zarabia mniej - poniżej wspomnianych 16tyś/rok, żeby później problemów nie było.

04.06.2011, 21:11 Profil von Füge  deiner Freunde-Liste hinzu Email an unitral senden
renia0607
Double As

Pochodzenie:

renia0607 ist offline

Zitat:
Oryginał od mrousse
Witajcie,
mieszkam we Wiedniu, moj narzyczony jest Polakiem, ale mieszka od 20 lat w Austrii, tam skonczyl szkole, i teraz prowadzi niewielka firme,
ja nie pracuje, prowadzilam (dalej prowadze) dzialalosc w Pl ,teraz jestem w 4 tyg ciazy, i zastanawiam sie jak najlepiej rozwiazac to finansowo,
wezniemy teraz slub, dziecko chce urodzic w Austrii, ale zastanawiam sie co z macierzynskim, jakie prawa nam przysluguja? urlop wychowawczy itd
czy najlepiej jakbym teraz do jakiejs pracy poszla?
szkodaby przepadla nam jakas kaska, jesli powodem mialobyc to ze ja nie pracuje ,
czy wystarczyloby to jakbym teraz do pracy poszla ?

Jesli ktos bedzie chcial cie przyjac (wiadomo trudno w ciazy znales prace) to 8 tygodni przed data urodzenia dziecka i 8 tygodni po, bedziesz otrzymywala tzw Mutterschutzgeld pozniej przechodzisz normalnie na karenz i wybierasz sobie ile chcesz zostac i otrzymywac pieniedzy. Jezeli pojawia sie jakies komplikacje w czasie ciazy mozesz sie starac o Freistellung (dosc trudno!!!) i wtedy bedziesz dostawac pieniadze od kasy chorych, w obydwu przypadkach powinnas najlepiej miec przepracowane 3 miesiace dlatego gdyz z nich bedzie obliczana kwota ktora pozniej dostaniesz
Jesli nie zostaniesz zatrudniona w okresie ciazy masz prawo do tzw Kinderbetreuungsgeld od urodzin dziecka. Nie zapomnij o tym ze musisz regularnie chodzic do lekarza zeby otrzymac wszystkie pieczatki ktore sa wymagane przez kase chorych!!!
Jesli masz jeszcze jakies pytania to pytaj smialo

04.06.2011, 16:56 Profil von Füge  deiner Freunde-Liste hinzu Email an renia0607 senden Homepage von renia0607
mrousse
Szeregowiec

Pochodzenie:

mrousse ist offline

Witajcie,
mieszkam we Wiedniu, moj narzyczony jest Polakiem, ale mieszka od 20 lat w Austrii, tam skonczyl szkole, i teraz prowadzi niewielka firme,
ja nie pracuje, prowadzilam (dalej prowadze) dzialalosc w Pl ,teraz jestem w 4 tyg ciazy, i zastanawiam sie jak najlepiej rozwiazac to finansowo,
wezniemy teraz slub, dziecko chce urodzic w Austrii, ale zastanawiam sie co z macierzynskim, jakie prawa nam przysluguja? urlop wychowawczy itd
czy najlepiej jakbym teraz do jakiejs pracy poszla?
szkodaby przepadla nam jakas kaska, jesli powodem mialobyc to ze ja nie pracuje ,
czy wystarczyloby to jakbym teraz do pracy poszla ?

04.06.2011, 15:46 Profil von Füge  deiner Freunde-Liste hinzu Email an mrousse senden
zuza
Żółtodziób

Przystąpił: März 2011
Pochodzenie:
Artykuły: 2

zuza ist offline
  zasiłek i macierzyńskie w AustriiAntwort mit Zitat Beitrag editieren/löschen Nach weiteren Beiträge von  suchen Diesen Beitrag einem Moderator melden        IP Adresse Zum Anfang der Seite springen

Aby otrzymać zasiłek i macierzyńskie, trzeba krok po kroku załatwiać poszczególne dokumenty. Bardzo dobrze i po kolei jest to opisane na stronie www.wenedi.eu w dziale vademecum. Można tam znależć wiele innych ważnych wiadomości dla przyjeżdżających do Austrii. Zyczę powodzenia

25.03.2011, 20:09 Profil von Füge  deiner Freunde-Liste hinzu Email an zuza senden
unitral
Tripple As

Pochodzenie:

unitral ist offline

Nie wiemy na jakich zasadach pracuje, a to najważniejsze pytanie.

28.01.2011, 22:33 Profil von Füge  deiner Freunde-Liste hinzu Email an unitral senden
ania123
Żółtodziób

Przystąpił: Januar 2011
Pochodzenie:

ania123 ist offline

Mój mąż pracuje od kilku miesięcy w Austrii. Chciałabym zrobić zwrot podatku i zasiłek rodzinny za jednym razem (tzn. w jednej firmie). Trochę przeglądałam internet, i znalazłam m.i. intertax24 (www.intertax24.com). Czy ktoś umie mi coś na temat tej firmy powiedzieć.

27.01.2011, 23:17 Profil von Füge  deiner Freunde-Liste hinzu Email an ania123 senden
ania123
Żółtodziób

Przystąpił: Januar 2011
Pochodzenie:

ania123 ist offline

Mój mąż pracuje od kilku miesięcy w Austrii. Chciałabym zrobić zwrot podatku i zasiłek rodzinny za jednym razem (tzn. w jednej firmie). Trochę przeglądałam internet, i znalazłam m.i. intertax24 (www.intertax24.com). Czy ktoś umie mi coś na temat tej firmy powiedzieć.

27.01.2011, 23:11 Profil von Füge  deiner Freunde-Liste hinzu Email an ania123 senden
unitral
Tripple As

Pochodzenie:

unitral ist offline

Skontaktuj się z panią Anną Kulką - +43 676 518 29 50 powinna być w stanie pomóc.

19.09.2010, 17:49 Profil von Füge  deiner Freunde-Liste hinzu Email an unitral senden
jviolin
Szeregowiec

Przystąpił: Januar 2008
Pochodzenie:
Artykuły: 31

jviolin ist offline

Zitat:
Oryginał od Angel
Niestety do złożenia Familienbeihilfe jest potrzebny m.in. pzretłumaczony akt urodzenia dziecka, zaswiadczenie o niepobieraniu rodzinnego w Polsce, Meldezettel i co jaważniejsze PODPIS MATKI DZIECKA (jeśli to ojciec składa wniosek)!!!!Więc fałszerzy można łatwo wyeliminować i zaskoczyć

A i tu niekoniecznie. Moj maz pobiera zasilek rodzinny na dzieci. Przy skladaniu wniosku, zostal on odrzucony jakoby brakowalo mojego (matki) podpisu a za kilka dni zanim zdazylismy wrocic do urzedu z moim podpisem przyszla decyzja o rodzinnym. Wszystko zalezy od ch..go urzednika, a balagan w kochanej Austryji jest wiekszy niz w Polsce.

16.09.2010, 20:26 Profil von Füge  deiner Freunde-Liste hinzu Email an jviolin senden
jviolin
Szeregowiec

Przystąpił: Januar 2008
Pochodzenie:
Artykuły: 31

jviolin ist offline

Zitat:
Oryginał od iza1
do informacjii dla rodakow:

Wszyscy ktorzy pszyjechali przed 1 styczniem 2006 do Austrii nie musza wystepowac o Anmeldebescheinigung, w tym wypadku Meldezettel jest uznawany za Anmeldebescheinigung

podr

Hmm, ja przyjechalam w sierpniu 2008 i maz MUSIAL wychodzic mi Anmeldebescheinigung. MIelismy na to 3 miesiace. Z tego co wiem np. w Niemczech tez to obowiazuje.

16.09.2010, 20:23 Profil von Füge  deiner Freunde-Liste hinzu Email an jviolin senden
Angel
Żółtodziób

Przystąpił: April 2010
Pochodzenie:

Angel ist offline

Niestety do złożenia Familienbeihilfe jest potrzebny m.in. pzretłumaczony akt urodzenia dziecka, zaswiadczenie o niepobieraniu rodzinnego w Polsce, Meldezettel i co jaważniejsze PODPIS MATKI DZIECKA (jeśli to ojciec składa wniosek)!!!!Więc fałszerzy można łatwo wyeliminować i zaskoczyć

10.04.2010, 21:36 Profil von Füge  deiner Freunde-Liste hinzu Email an Angel senden
iza1
As

Przystąpił: September 2009
Pochodzenie:
Artykuły: 84

iza1 ist offline

do informacjii dla rodakow:

Wszyscy ktorzy pszyjechali przed 1 styczniem 2006 do Austrii nie musza wystepowac o Anmeldebescheinigung, w tym wypadku Meldezettel jest uznawany za Anmeldebescheinigung

podr

22.10.2009, 17:42 Profil von Füge  deiner Freunde-Liste hinzu Email an iza1 senden
malutka1970
Żółtodziób

Pochodzenie:
Artykuły: 7

malutka1970 ist offline

dzwoniłam do Pani Ani i rzeczywiscie jest taka mozliwosc. Dowiedzialam sie, ze mozna sprawdzic te informacje poprzez ROPS-y , u mnie to byl Dolnoslaski Osrodek Pol.Spolecznej i oto co znalazlam na ich stronie dodatkowo:

w zakladce WYKAZ DOKUMENTOW DO FORMULARZY E411 oraz
WNIOSEK O PRZEKAZANIE ŚWIADCZEŃ RODZINNYCH NA KONTO W POLSCE:

http://www.dops.wroc.pl/swiadczenia.php

może komuś się przyda

UNITRAL baaaardzo dziekuje za namiar na Pania Anie , serdecznie pozdrawiam

Ten artykuł byl edytowany przez: malutka1970 dnia 22.10.2009, 14:41 .

22.10.2009, 14:37 Profil von Füge  deiner Freunde-Liste hinzu Email an malutka1970 senden
[  «  ‹  1  2  3  4  5  ›  »  ]   poprzedni temat Następny temat
Neues Thema erstellen Antwort erstellen
Przeskocz do:

FORUM Polonii Austriackiej - http://forum.polonia-austria.at (c) 2002-2003